KaratWeb projektowanie stron internetowych Kraków

Domki Polańczyk

Unikalny projekt WWW

Opis projektu

Domki Polańczyk to kolejna w naszym portfolio witryna ośrodka agroturystycznego położonego w Bieszczadach nad Jeziorem Solińskim. Klient postanowił odświeżyć bardzo przestarzałą poprzednią wersję serwisu. Naszym zadaniem było stworzenie nowoczesnego oraz przyjemnego dla oka projektu, który będzie w stanie zachęcić nowych klientów do rezerwacji pobytu. Bardzo ważnym czynnikiem było przeniesienie treści z poprzedniej wersji witryny oraz ustawienie odpowiednich przekierowań adresów URL w taki sposób, aby nie utracić wysokich pozycji rankingowych w wyszukiwarce Google. Strona zawiera między innymi w formularz i dane kontaktowe, mapę dojazdu, cennik oraz odpowiednie przyciski CTA co przekłada się na poprawę konwersji.

Lista wykonanych prac

checklist person

Nagłówek

Nagłówek witryny został zaprojektowany w nietypowy sposób. Po załadowaniu się strony wyświetlany jest na ekranie tak, jakby był właśnie wpisywany. Znajduje się on na przyjemnym dla oka tle przedstawiającym obiekt i jego okolicę z lotu ptaka. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na estetyczne logo na pasku menu oraz 3 ikonki atrakcji poniżej tła.

domki polanczyk 2

Główne elementy

Podstrony ofertowe

Na potrzeby omawianego projektu zostały stworzone dwie podstrony zawierające zdjęcia oraz krótki opis lokali do wynajęcia. 

domki polanczyk 8
domki polanczyk 9

Kwestie techniczne

domki polanczyk 10

Przy użyciu odpowiedniego zestawu wtyczek  oraz kompresji wszystkich obrazów w formacie JPG udało się osiągnąć zadowalającą szybkość ładowania się witryny. Jak można zauważyć, strona główna przy dużej ilości multimediów waży tylko 1,37 MB i ładuje się w mniej niż 3 sekundy, dzięki czemu nie odstrasza potencjalnych użytkowników. Narzędzie o nazwie Gtmetrix doskonale prezentuje poziom optymalizacji omawianej witryny. Poniżej zamieszczony został przycisk umożliwiający samodzielne sprawdzenie wszystkich informacji zamieszczonych na obrazku.

Omawiana witryna została również zaopatrzona w CDN (ang. Content Delivery Network) oraz certyfikat SSL od Cloudflare co znacznie zmniejsza opóźnienia w jej działaniu, zwiększa poziom bezpieczeństwa użytkowników oraz podnosi jej wiarygodność w wyszukiwarce Google.

ssl cloudflare

Wygląd strony przed i po